Jak vybrat mediátora

Zapsaného mediátora si potenciální klienti mohou vybrat ze seznamu mediátorů vedeném Ministerstvem spravedlnosti, a to jak pro první nařízené setkání s mediátorem, tak pro mediaci samotnou. Nedohodnou-li se v případě prvního nařízeného setkání účastníci na osobě mediátora sami  účastníci, vybere mediátora ze seznamu soud.

Pokud strany v rámci absolvovaného prvního nařízeného setkání zjistí, že jim osoba mediátora nevyhovuje (osobnostně, vzdálenost od bydliště apod.), ale mají zájem svůj konflikt prostřednictvím mediace řešit, mohou si pro následnou mediaci vybrat ze seznamu jakéhokoliv jiného mediátora, který jim bude vyhovovat.

Podrobnější informace k prvnímu nařízenému setkání a mediaci samotné naleznete zde.

V seznamu mediátorů lze zapsané mediátory filtrovat podle (viz obrázek):

  • lokality působnosti(kraje);
  • jazyka, v němž je mediace poskytována;
  • zaměření (občanské, obchodní, pracovní, spotřebitelské spory a spory s veřejným prvkem);
  • zaměření na rodinnou mediaci (obecná/rodinná).

Při hledání konkrétního mediátora se doporučuje zaškrtnout políčko (viz obrázek) „Pouze aktivní mediátoři“ (viz obrázek), neboť seznamem prochází i mediátoři s pozastavenou nebo ukončenou činností.

Pro vyhledání mediátorů sídlících přímo ve Vašem městě lze využít kolonku „Obec“ (viz obrázek), do které vyplníte požadované město a následně se Vám zobrazí pouze mediátoři s místem podnikání v dané obci.

Adresa místa podnikání (sídla) mediátora, je rovněž obsažena v podrobnějších informacích, které se zobrazí po rozkliknutí jména konkrétního mediátora, kde dále naleznete kontaktní údaje mediátora, informace o jeho vzdělání, jazykové vybavenosti, zaměření mediace atd.

Pomohla vám tato stránka?

Ano
Ne
Děkujeme vám za zpětnou vazbu.